Pk-puu turvallinen

Tikkurila Yki Sokkelimaali Sävytettävä 2,7L

55,65 

/

PRK (20.61 €/L)

Tikkurila Yki Sokkelimaali Sävytettävä 2,7L on perinteinen, täyshimmeä maali betonisokkeleiden ja tasoitettujen harkkosokkeleiden maalaamiseen.

Myymäläsaatavuus

Taivassalo: 1 PRK

Uusikaupunki Ketunkalliontie: 2 PRK

Naantali: 1 PRK

Verkkokauppa: 4 PRK varastossa

PRK

PK-Puu kuljetustavat verkkokaupassa

  • Toimituskulut lasketaan kassasivulla (Alkaen 4,90€
  • Noudot myymälöistämme 0€

Tikkurila

Pk-puu turvallinen
Tuotetunnus: 4322 Osasto: Tuotemerkki:

Erämaksulaskuri

Tikkurila Yki Sokkelimaali Sävytettävä 2,7L

Täyshimmeä sokkelimaali betonisokkeleille


Tuotekuvaus

Tikkurila Yki Sokkelimaali on vesiohenteinen, täyshimmeä akrylaattimaali, joka soveltuu betonisokkeleiden ja tasoitettujen harkkosokkeleiden maalaamiseen. Maali suojaa ja kaunistaa sokkelin sekä uusissa että vanhoissa kohteissa.

Sokkelimaalin tiivis pinta estää veden imeytymisen rakenteisiin, mutta samalla maali hengittää, päästäen vesihöyryn ulos. Yki-sokkelimaalia voidaan käyttää myös pohjamaalina sokkelipinnoitteiden alla, sillä se tasoittaa alustan imukykyä ja väriä.

Maalipinta on päälle maalattavissa 2–4 tunnin kuluttua, ja sen riittoisuus vaihtelee pinnan karkeuden, huokoisuuden ja maalausmenetelmän mukaan.


Ominaisuudet

  • Väri: Sävytettävä, sävytettävissä tummiin värisävyihin
  • Kiiltoaste: Täyshimmeä
  • Ohenne: Vesiohenteinen
  • Riittoisuus: 4–6 m²/l
  • Päälle maalattavissa: 2–4 h maalaamisesta

Käyttökohteet

  • Betonisokkelit
  • Tasoitettujen harkkosokkeleiden maalaus

Tuoteseloste

Käyttöturvallisuustiedote

×